Skip to main content

The Evil Within 2 - premiera i najważniejsze informacje

Co warto wiedzieć.

The Evil Within 2 zostało zapowiedziane tylko kilka miesięcy zaplanowaną premierą - tytuł ujawniono podczas targów E3 w 2017 roku. Za produkcję sequela odpowiadają twórcy oryginału, czyli studio Tango Gameworks, założone przez Shinji Mikamiego - głównego projektanta Resident Evil i Resident Evil 4.

Druga część cyklu pozostaje wierna najważniejszym cechom pierwowzoru, chociaż deweloperzy chcą poprawić te aspekty rozgrywki, które najbardziej przeszkadzały odbiorcom podczas zabawy w oryginale.

  • Premiera: 13 października 2017
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Tango Gameworks
  • Wydawca: Bethesda

Data premiery i dostępne edycje

The Evil Within 2 to survival-horror, więc wydawca postarał się całkiem sprytnie dobrać datę premiery. Gra debiutuje w piątek, trzynastego - a konkretnie 13 października 2017 roku. Platformy docelowe to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Tytuł będzie też wspierał najnowsze modele konsol - PS4 Pro i Xbox One X.

W Polsce w ofercie przedsprzedaży dostępna jest wyłącznie jedna edycja gry - zabrakło jakiejkolwiek edycji specjalnej czy kolekcjonerskiej. Podstawowa wersja kosztuje ok. 180 zł na PC i ok. 240-250 zł na konsolach (ok. 280 w dystrybucji cyfrowej).


Fabuła

Gra The Evil Within 2 to bezpośredni sequel pierwowzoru, a więc kontynuuje wątki, które pojawiły się w pierwszej części. Powraca między innymi kwestia córki głównego bohatera, Sebastiana Castellanosa.

Okazuje się, że Lily - tak ma na imię dziewczynka - wciąż żyje, wbrew temu, czego dowiadywaliśmy się w poprzedniej odsłonie. Sebastian będzie starał się odnaleźć dziecko.

Ratowanie córki to nie jedyny cel detektywa Castellanosa. Na zlecenie tajemniczej organizacji Mobius musi on powrócić do czegoś w rodzaju rzeczywistości wirtualnej, czyli do systemu STEM. To właśnie w tym sztucznym świecie rozgrywa się cała przygoda.

Wirtualny wytwór STEM określany jest jako miasto Union. Sebastian nie orientuje się tym razem w terenie i jest zupełnie zagubiony, ale musi odnaleźć umysł Lily, który napędza cały świat.

Pierwszy zwiastun i screeny sugerują, że twórcy stawiają na różnorodne lokacje, chociaż przeważać będą mroczne i ponure klimaty. Nie zabraknie nowych rodzajów przeciwników.


Wymagania sprzętowe PC

Do gry wystarczy karta Nvidia GTX 660, aleć w rekomendowanej specyfikacji podano już GTX 1060, czyli kartę graficzną wyprzedzającą nieco GTX 970 pod względem jakości i wydajności.

Minimalne wymagania sprzętowe The Evil Within 2:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-2400 lub AMD FX-8320
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB lub AMD HD 7970 3 GB
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Miejsce na HDD: 40 GB

Remendowane wymagania sprzętowe The Evil Within 2:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-4770 lub AMD Ryzen 5 1600X
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD RX 480 8 GB
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Miejsce na HDD: 40 GB

Rozgrywka

Pod względem rozgrywki The Evil Within 2 to survival-horror, w którym dużą rolę odgrywa zarówno unikanie wrogów i skradanie się, jak również walka z użyciem różnych rodzajów broni.

Projektanci chcą dać graczom możliwość samodzielnego podejmowania decyzji co do stylu gry, ale nie da się ukryć, że poszczególne misje są projektowane w taki sposób, gdzie preferowany jest konkretny typ rozgrywki.

Twórcy rozwijają sprawdzoną w oryginale formułę. Skradając się możemy okrążać przeciwników, zachodzić ich od tyłu i likwidować po cichu - o ile mamy do czynienia z podstawowymi, słabszymi jednostkami.

Projekt przeciwników jest nietuzinkowy

Natkniemy się także na wyjątkowe, silniejsze potwory i koszmarne istoty. W niektórych przypadkach niemożliwe będzie pokonanie takich monstrów przy użyciu ołowiu. Pojawią się także wymagające walki z bossami.

Nie zabraknie także zagadek środowiskowych, które odgrywały ważną rolę w pierwszej części. Sebastian wykorzysta też nowe rodzaje broni lub zmodyfikowane wersje narzędzi, których używał w The Evil Within.

Pomimo fragmentów pełnych akcji i strzelania, twórcy nie rezygnują z dużego poziomu trudności. Bohater nie stanie się nagle wytrzymałym osiłkiem, który bez szwanku wyjść z każdej sytuacji. Broń palna często posłuży głównie do zdobycia dodatkowego czasu lub spowolnienia wrogów, a nie raz ratunkiem okaże się ucieczka oraz poszukiwanie apteczek.

Zobacz także