Top 50: Najlepsze Gry Online - Ranking 2017
Darmowe gry w przeglądarce - najlepsze z najlepszych.
Choć rynek pełen jest „dużych” gier, wydawanych na konsole i PC, a serca graczy zdobywają produkcje mobilne w stylu Pokemon GO, to gry online, uruchamiane w przeglądarce, nie tracą na popularności.
Ich zaletą jest fakt, że włączymy je w każdej przeglądarce z zainstalowaną wtyczką Flash nawet na nie najmocniejszym komputerze.
Nie musimy pobierać gry, a potem jej instalować - szybkie kliknięcie i można wcielić się w żołnierza zabijającego zombiaków, pograć w piłkę czy partyjkę bilardu z kolejką z sąsiedniego pokoju. Gry online są idealne na kilkunastominutowe rozgrywki w pracy czy szkole.
W naszym zestawieniu znajdziecie różnorodne propozycje, a miejsca są przypadkowe - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!
To, co? Zaczynamy!
Sprawdź propozycje poniżej, a potem zobacz kolejne gry w rankingu - przejdź na następną stronę.
Jeśli nie chcesz tracić czasu, wybierz sześć gier losowo.
Agar.io
Znakomita gra zręcznościowo-logiczna. W założeniach niezwykle prosta, ale wymaga skupienia i strategicznego myślenia. Sterujemy kolorową kulką poruszającej się po białej planszy upstrzonej innymi mniejszymi kropkami. Najeżdżając na nie, nasz blob zjada mniejsze od siebie kropki. W ten sposób zwiększa swoją objętość - rośnie. Staje się dużą rybą w wielkim oceanie. Ale żeby nie było tak łatwo, to większe kropki od nas - sterowane przez innych graczy - polują na naszego bloba. Jeśli nas upolują, kończymy grę i zaczynamy zabawę od nowa.
Przejdź do strony z grą
Canabalt
Klasyczna platformówka będąca przedstawicielem runnerów, czyli gier, w których sterowana przez gracza postać nieustannie biegnie w prawą stronę. Założenia są proste - musimy przebiec jak najdłuższy odcinek drogi, a licznik metrów znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Biegnąc musimy unikać przeszkód i skakać tak po dachach, by nie wpaść w przestrzeń pomiędzy budynkami. Z czasem bieg nabiera tempa, jeden błąd i rozpoczynamy zabawę na nowo.
Przejdź do strony z grą
Snake
W latach 90' gra w węża cieszyła się ogromną popularnością dzięki telefonom marki Nokia. Dziś gra powraca w nieco zmienionym obliczu, choć założenia rozgrywki nie zmieniły się ani o jotę. Sterujemy wężem, który szybko poruszając się po planszy musi zjeść znajdujący się na niej przedmiot tak, by nie dotknąć ani samego siebie, ani ścian. W przeciwnym przypadku gra natychmiast ulega przerwaniu. Z każdym zjedzonym przedmiotem, ciało węża się wydłuża co stanowi oczywiste utrudnienie.
Przejdź do strony z grą
2048
Kolejna gra logiczna, która zyskała dużą popularność również na platformach mobilnych. Na niewielkiej planszy podzielonej na 16 pól pojawiają się kwadraty z liczbami będącymi wielokrotnością cyfry 2. Naszym zadaniem, za pomocą strzałek na klawiaturze, jest poruszanie kwadracików z liczbami po planszy. Kwadraty o tej samej liczbie łączą się i sumują wynik. W sytuacji gdy cała plansza zostanie zapełniona, przegrywamy.
Przejdź do strony z grą
Hextris
Produkcja zręcznościowo-logiczna, w której obracamy tytułowymi hexami. Z każdej strony może nadlecieć kolorowy prostokąt, który przykleja się do naszego hexa. My natomiast musimy tak obracać hexem wokół własnej osi, aby dopasowywać prostokąty kolorami. Trzy takie same znajdujące się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie powodują zdobycie punktów i znikają z powierzchni planszy.
Przejdź do strony z grą
Cut The Rope
Niezwykle sympatyczna gra logiczna, ceniona na platformach mobilnych. W dziesiątkach poziomów, naszym zadaniem jest dostarczyć cukierka prosto w paszczę zielonego stworka siedzącego na planszy. Cukierek po drodze musi „łapać” gwiazdki, nim ostatecznie trafi do buzi głodomora. By cukieras mógł się poruszać, musimy przecinać w odpowiedniej kolejności trzymające go linki.
Przejdź do strony z grą
Zobacz kolejne gry na następnej stronie!