Skip to main content

Twitch pokochał „Pokemony ze spluwami”. Palworld może pozytywnie zaskoczyć

A premiera dopiero jutro.

Wielkimi krokami zbliża się start wczesnego dostępu do Palword - gry określanej też mianem „Pokemonów ze spluwami” i symulatora kłusownika. Zwiariowany klimat i nieco kontrowersyjne założenia rozgrywki pomogły produkcji w przebiciu się na Twitchu i zyskaniu sporego grona fanów.

Od zapowiedzi Palword minęło już sporo czasu, więc na początek szybkie przypomnienie: w grze od studia Pocketpair wcielamy się w kłusownika polującego na stwory bardzo podobne do Pokemonów. Złapanego nieszczęśnika możemy zmusić do niewolniczej pracy lub gnębić na kilka innych kreatywnych sposóbów. Odważne pomysły twórców dały grze rozgłos, ale i wywołały trochę kontrowersji.

Wygląda jednak na to, że polowanie na dziwaczne stworki może być zabawne nawet w oglądaniu. Choć gra zadebiutuje jutro, popularni streamerzy i twórcy treści prowadzą z niej transmisje już od kilku dni, przyciągając całkiem liczną widownie. Przedwczoraj w szczytowym momencie Palword oglądało nawet 100 tysięcy użytkowników Twitcha jednocześnie.

Oczywiście nic tak nie przyciąga zainteresowania widzów jak spora dawka absurdów i dziwności, w postaci chociażby granatnika w postaci stworka strzelającego wybuchowymi jajkami albo żywego miotacza płomieni. Poniżej zamieszczamy tylko kilka z popularniejszych klipów.

Oczywiście nie można mówić o internetowym hicie, jeśli nie ma w nim zabawnych błędów. Na przykład bossów znienacka katapultujących się w kosmos.

Palworld zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC oraz konsolach Xbox Series X i Xbox One jutro - 19 stycznia Tytuł będzie też dostępny w Game Passie, więc możemy przewidywać, że graczy chętnych do zabawy nie zabraknie, przynajmniej w pierwszych dniach po premierze.

Twórcy potwierdzili już, że w ciągu pierwszego roku gracze mogą liczyć na nowe stworki (tytułowe „Pale”), których na start będzie ok. 100, a także nowe regiony do eksploracji. W dniu premiery zagramy w trybie offline lub online, z możliwością zaproszenia do swojego świata maksymalnie czterech innych graczy lub stworzenia dedykowanego serwera dla maks. 32 osób.

Zobacz także