Twórcy No Rest for the Wicked skorygowali cenę gry w Polsce. Gracze zwrócili uwagę na niekorzystny przelicznik
Studio wydało oświadczenie.
Studio Moon Games - autorzy znajdującego się obecnie we wczesnym dostępie No Rest for the Wicked - opublikowało wiadomość do graczy znad Wisły. Po otrzymaniu licznych uwag deweloperzy zdecydowali się ręcznie obniżyć cenę gry w Polsce, bo automatyczny przelicznik Steama jest dla nas wyjątkowo niekorzystny.
Sprawa wysokich cen gier w polskiej wersji sklepu Steam nie jest nowa. Ceny gier na platformie Valve ustalane są przez zautomatyzowany system na bazie przelicznika z dolara. Niestety, ostatnia aktualizacja cennika miała miejsce dwa lata temu, gdy złotówka była w znacznie słabszej formie, niż obecnie. Efekt jest taki, że w przeliczeniu na bazową cenę gry w dolarach, Polacy płacą za gry niemal najdrożej na świecie.
„Do graczy z Polski. Dziękujemy za wasze wiadomości. Po dokładnym zbadaniu sprawy zgadzamy się, że lokalna cena gry powinna zostać ustalona sprawiedliwiej dla graczy w Polsce. Zaktualizowana cena powinna być już dostępna na Steamie” - napisali twórcy w mediach społecznościowych. Rzeczywiście, jeśli spojrzymy na historię ceny gry w serwisie SteamDB, to ta została wczoraj obniżona ze 179 złotych do 159 złotych.
Warto zauważyć, że nie jest to jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Podobnie sytuacja wyglądała z rougelike’owym Hades 2, którego cenę po protestach graczy obniżono ze 138,99 złotych do 117 złotych. Co więcej, osoby, które wcześniej zakupiły grę w wyższej cenie, otrzymały zwrot różnicy w postaci zasilenia portfela Steam. Nie wiadomo jednak na ten moment, czy polscy posiadacze No Rest for the Wicked będą mogli liczyć na podobny bonus.
Jeśli natomiast chodzi o sam tytuł, to jest to klasyczny przedstawiciel gatunku RPG akcji z kamerą w rzucie izometrycznym i ciekawą oprawą wizualną. Gracze wcielają się w Cerima, członka grupy władających magią wojowników, którzy przysięgli za wszelką cenę zniszczyć źródło Pomoru - tajemniczej zarazy, dziesiątkującej mieszkańców krainy. Jakby to samo zadanie nie było trudne, bohaterowi przyjdzie się zmierzyć z chciwymi możnymi, chcącymi wykorzystać plagę na własną korzyść.