Ubisoft zamyka podobno biura w Europie. Na pierwszy ogień Ubisoft Benelux
Chodzi o kilka filii.
Według niepotwierdzonych informacji, Ubisoft szykuje dużą restrukturyzacją w europejskich biurach. Rzekomo podjęto już decyzję o zamknięciu filii Ubisoft Benelux (obsługującą tereny Belgii, Holandii i Luksemburga), a w niedalekiej przyszłości zamknięte zostaną kolejne oddziały. Nie wiadomo na ten moment, co stanie się z Ubisoft Polska.
Informację zawierającą fragment wewnętrznego emaila udostępnił na forum ResetEra internauta o pseudonimie Creamium. „Jak wszyscy wiemy, rynek gier stale się rozwija i jako firma musimy za nim nadążyć. W tej chwili Ubisoft stoi przed kilkoma wyzwaniami związanymi z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak spadek sprzedaży gier fizycznych, centralizacja marketingu i kanałów komunikacji, przejście od dużych wydań za pełną cenę na rzecz gier darmowych, mobilnych i sezonowych oraz spadek wagi fizycznych pokazów” - czytamy w liście.
„Aby spełnić te wyzwania, kierownictwo Ubisoftu zdecydowało o zamknięciu kilku filii w Europie. Niestety, jednostka Ubisoft Belenux jest jedną z nich, a większość pracowników zakończy pełnienie obowiązków z dniem 1 kwietnia 2023. W związku z zamknięciem, Ubisoft BV zleci bieżącą dystrybucję fizycznych gier w krajach Beneluksu dystrybutorowi, który zostanie ogłoszony w późniejszym czasie” - tłumaczy autor listu.
Niestety nie mamy na ten moment dokładnych informacji, które jeszcze oddziały zostaną zlikwidowane i czy będzie wśród nich Ubisoft Polska - pogłoski na temat planowanego zamknięcia lokalnej filii pojawiły się na twitterze na początku lutego tego roku. Zwróciliśmy się do firmy o komentarz w tej sprawie, jednak nie otrzymaliśmy oficjalnego stanowiska.
Niemniej wielu użytkowników wspomnianego forum uważa, że wraz z ze wzrostem popularności dystrybucji cyfrowej nad wydaniami fizycznymi - co zresztą wskazano w liście - rola lokalnych dystrybutorów najprawdopodobniej stawała się coraz bardziej marginalna, a utrzymywanie biur generuje znaczne koszty. „Będziemy widzieć coraz więcej takich przypadków. Biura regionalnej dystrybucji nie są już potrzebne” - komentuje użytkownik Cjelly.