Skip to main content

W Diablo 4 znaleziono już wszystkie ultra-rzadkie przedmioty

Czyżby zwiększono szanse?

W Diablo 4 znaleziono już wszystkie sześć ultra-rzadkich unikatów. Dzisiaj na liście zostawał już tylko jeden do odkrycia - Melted Heart of Selig (Stopione Serce Selig). Teraz padł jednak łupem gracza.

Zestawienie obejmuje sześć najrzadszych unikatów. To miecze Doombringer oraz The Grandfather, pierścień Ring of Starless Skies (Pierścień bezgwiezdnego nieba), hełm Andariel's Visage (Oblicze Andariel), hełm Harlequin Crest i wspomniany amulet Melted Heart of Selig. Zdobywa się je... tak samo jak inne przedmioty, choć szanse są oczywiście dużo, dużo niższe.

Historia znalezisk zaczęła się od Harlequin Crest, w dniu 9 czerwca. To chyba najbardziej „pożądany” element z listy, ze sporą i uniwersalną redukcją obrażeń. Pierwszym szczęśliwcem, który potwierdził znalezisko, był koreański streamer „Derle_kor”.

Następnie - 12 czerwca - wypadł miecz Doombringer, podczas streamu użytkownika „DonTheCrown”. Ten fakt nagłośniono jednak dopiero niedawno, gdy poszukiwania spopularyzował wpis na Twitterze jednego z projektantów gry, który ujawnił listę sześciu najrzadszych przedmiotów.

Ostatnia zguba, stopiony amulet

Dzień po tym tweecie polski streamer „NadinWins” pochwalił się Andariel's Visage, a wkrótce później pojawił się także The Grandfather. O pierwszym Pierścieniu bezgwiezdnego nieba informowano wczoraj, a wieczorem listę uzupełnił właśnie amulet Melted Heart of Selig.

Warto zauważyć, że zapewne nie jest przypadkiem, iż większość z tych „pierwszych” znalezisk pochodzi od streamerów. Ci dysponują bowiem błyskawicznie dostępnym materiałem dowodowym, lecz można chyba wyobrazić sobie, że przedmioty tego typu „wypadły” wcześniej, lecz znalazca nie zdawał sobie sprawy z ich znaczenia.

Cześć graczy sugeruje także, że nagłe pojawienie się wszystkich brakujących elementów zestawienia może wynikać z faktu, że Blizzard w tajemnicy podniósł szanse na ich znalezienie. Tutaj wytłumaczeniem może być jednak właśnie wpis dewelopera, który spopularyzował ich poszukiwania i zdobycie w ten sposób internetowej „sławy”.

Zobacz także