Watch Dogs 2 - telefon i aplikacje
Co daje nam używanie smartfona.
Marcus to sprytny haker. Od swojego starego znajomego z Chicago dowiedział się, jak można wykorzystać smartfona do hakowania różnych przyrządów elektronicznych, maszyn, pojazdów i wielu, wielu innych.
Tę tajemną wiedzę nie tylko zgłębił, ale i rozwinął na własna potrzeby. Telefon w rękach gracza Watch Dogs 2 staje się nieodzownym elementem zabawy. To właśnie dzięki niemu korzystamy z mapy, rozwijamy naszą postać czy aktywujemy jakąkolwiek większą misję.
Poniżej znajdziecie opis wszystkich aplikacji i ich działania. Niektóre z nich dostępne będą od razu, inne trzeba będzie zakupić w specjalnym sklepie z programami. Nie są to jednak astronomiczne kwoty, dlatego pełną bibliotekę aplikacji możemy uzyskać praktycznie na samym początku zabawy.
Telefon aktywujesz przyciskiem Opcji na padzie. Przykładowy pulpit powinien ci się wówczas wyświetlić po prawej stronie ekranu. Nie wszystkie aplikacje mieszczą się na pierwszym pulpicie, dlatego twórcy przewidzieli dwa. Poruszasz się pomiędzy nimi za pomocą przycisków L1/LB i R1/RB.
Są też stałe aplikacje przyklejone na każdy z ekranów. Znajdują się one na dolnej belce pulpitu telefonu. Z kolei górna belka pokazuje aktualną pogodę i jej prognozę na następny dzień, a także stan portfela oraz ilość followersów i punkty badań do rozwinięcia umiejętności. Poniżej przedstawiamy opis wszystkich dostępnych aplikacji.
Nudle Maps - nazwa aplikacji może szybko skojarzyć się z Google Maps. I słusznie! Jest to program uruchamiający mapę wirtualnego San Francisco i okolic, posiadającą ważne punkty w metropolii oraz funkcję nawigacji.
Aplikacja DedSecu - zdobywasz ją zaraz po wstąpieniu w szeregi hakerskiej grupy. To właśnie dzięki tej aplikacji będziesz miał dostęp do wszystkich aktualnych zadań głównych, pobocznych czy wyzwań sieciowych.
./Badania - to właśnie tędy dostajesz się do drzewka umiejętności postaci z gry. Rozwijasz tu różne cechy w siedmiu różnych gałęziach, ale szczegółowo o umiejętnościach piszemy w stosownym rozdziale poradnika.
Auto na żądanie - jeśli twój system moralny nie pozwala kraść pierwszego lepszego auta z ulicy, możesz udać się do najbliższego salonu, aby kupić pojazd na własność. Wówczas możesz wykorzystać tę aplikację, aby zaprzyjaźniony kierowca podstawiłe ci samochód czy motocykl we wskazane miejsce.
Sklep z aplikacjami - tutaj zaopatrujesz się we wszystkie aplikacje, których nie masz jeszcze zainstalowanych na smartfonie. Ceny są raczej symboliczne, oscylujące w okolicy 3-4 dolarów, więc stać cię na wykupienie wszystkich programów już na samym początku zabawy.
Odtwarzacz - narzędzie odtwarzacza pozwala tworzyć playlisty ulubionych utworów z siedmiu różnych gatunków muzycznych. Takiego zestawu możemy słuchać nie tylko w samochodzie czy innym pojeździe, ale także podczas poruszania się na własnych nogach. Zwróć zresztą uwagę, że Marcus ma cały czas słuchawki w uszach.
Driver: SF - żartobliwa nazwa aplikacji odnosi się do konkurencyjnej serii Driver. Program daje nam dostęp do pewnego rodzaju misji pobocznych, w których nie tylko dowozimy klientów na wybrane przez nich miejsce, ale często spełniamy ich niecodzienne zachcianki. Przy każdym zadaniu znajdziesz opis składający się z potencjalnego zarobku, followersów do pozyskania, odległości do zadania i ewentualnych umiejętności wymaganych do ukończenia. Więcej o tych misjach przeczytasz w odpowiednim rozdziale poradnika.
ScoutX - zestaw charakterystycznych punktów na mapie San Francisco i okolic. Aplikacja uaktywnia się i pokazuje komunikat, gdy jesteśmy blisko takiego elementu. Można wówczas zrobić mu zdjęcie, aby zyskać followersów. Wybierając miejsce z listy, mapa może nas zaprowadzić do danej atrakcji.
Director's Cut - proponuje trzy filtry kolorystyczne na cały ekran oraz czasowe wyłączenie widocznych elementów interfejsu. Przydatne podczas robienia obrazków z gry czy nagrywania filmików.
SongSneak - program do rozpoznawania wykonawcy i nazwy piosenki, którą zasłyszałeś w dowolnym momencie.
Galeria - w tym miejscu możesz obejrzeć wszystkie zdjęcia, jakie wykonałeś za pomocą aparatu wbudowanego w smartfona.
Ranking - podsumowanie twojej działalności w trybach wieloosobowych z podziałem na Operacje współpracy, Łowcę nagród i Atak hakerski.
Ubisoft Club i Wyzwania Ubisoft Club - aktywności związane z platformami cyfrowymi firmy UbiSoft.
Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja
Zobacz także:
- Watch Dogs 2 - badania i umiejętności
- Watch Dogs 2 - pojazdy: samochody, motocykle, superauta
- Watch Dogs 2 - drony:skoczek i quadkopter
Aparat - aplikacja służąca do wykonywania zdjęć. Uwzględia aparat tylny i przedni do tak zwanych selfie. Mamy tu wpływ na kilka ustawień - zbliżenie, jasność, tryb (panorama, makro lub portret) czy ogniskowanie. Na fotografie możemy też nałożyć jeden z trzech filtrów.
Samouczki - w tym miejscu otrzymujesz dostęp do wszystkich samouczków w grze. Są to jednak statyczne plansze, a nie interaktywna pomoc w samej rozgrywce.
Aplikacja sieciowa - tutaj możesz zapraszać znajomych do wspólnej gry i tworzyć między sobą sieciowe gry.
Ustawienia gry - bezpośredni dostęp do ustawień gry, bez potrzeby wychodzenia do menu głównego.