Skip to main content

Wczesna wersja ekonomicznego The Guild 3 zadebiutowała na Steamie

Kariera biznesmena w XV wieku.

THQ Nordic wydało dzisiaj wczesną wersję The Guild 3 - kolejnej odsłony serii ekonomicznych strategii.

Produkcja dostępna jest na platformie Steam w programie Early Access. Cenę ustalono na 30 euro (około 129 zł), ale po premierze finalnego wydania, zainteresowani zapłacą więcej.

Zarobienie na zakup takiego zamku nie będzie proste

Za projekt odpowiada kanadyjskie studio GolemLabs.

Akcję osadzono w piętnastowiecznej Europie. Wówczas na Starym Kontynencie rozpoczynała się era, w której na znaczeniu zaczęły zyskiwać miasta z prawem do wolnego handlu, zaś religia ustępowała nauce.

Podstawy zabawy nie uległy większym zmianom względem poprzednich części. Gracze stają na czele wykreowanego przez siebie rodu, który postarają się wprowadzić na społeczne wyżyny.

Celem zabawy jest między innymi zbudowanie własnego imperium handlowego. Zajmujemy się więc sprzedawaniem wytworzonych przedmiotów, ale z czasem spróbujemy sił także w polityce. Nie obejdzie się przy tym bez „nikczemnych intryg”.

Jest również opcja dołączenia do tajemniczych organizacji, w tym masonerii oraz gildii alchemików. Poparcie jednego z ugrupowań zagwarantuje dostęp do specjalnych mocy pozwalających wpływać na miasto, w którym toczy się rozgrywka. Przygotowano też oddziałujące na otaczający świat pory roku.

Wczesna wersja oferuje szereg zadań fabularnych do wykonania oraz dwanaście zróżnicowanych map z co najmniej jedną metropolią. Każdy obszar powstał na bazie prawdziwych lokacji z północnej i środkowej Europy.

Zobacz na YouTube

Deweloperzy zamierzają oczywiście rozwijać projekt - 26 października wprowadzą nowy sposób osiągnięcia zwycięstwa, zakładający pozbycie się wszystkich konkurencyjnych rodów. W planach są też narzędzie umożliwiające tworzenie własnych zadań oraz dwie następne plansze - szwedzkie Visby i austriacki Wiedeń.

Natomiast 26 listopada twórcy zaimplementują tryb sieciowy, w ramach którego maksymalnie szesnaście osób stanie do zabawy na jednej lokacji. Udoskonalą także sztuczną inteligencję oraz dodadzą kolejne dwie mapy - polskie Mazowsze i francuski Paryż.

Tuż przed Bożym Narodzeniem - 21 grudnia - światło dzienne ujrzy zaś podobno największa aktualizacja gry. Łatka przyniesie między innymi opcję niszczenia lub wykupywania budynków należących do przeciwników.

Pojawią się także funkcje związane ze sprawowaniem władzy, w tym zarządzanie żołnierzami i posiadanymi skarbami, utrzymywanie dworu oraz prowadzenie zagranicznych wojen. Autorzy rozbudują też tryb sieciowy o zabawę zespołową. Co ciekawe, członkowie drużyn otrzymają możliwość decydowania o określonych kwestiach poprzez głosowanie.

Produkcja wzbogaci się również o garkuchnie pozwalające nakarmić najbiedniejszych mieszkańców wirtualnego miasta. Do tego dwie nowe mapy - Hansa i Holandia.

Zobacz także