Wiedźmin 3 - co rozwijać
Kilka przydatnych umiejętności.
Dokładny rozwój postaci w Wiedźminie 3 zależy od obranego stylu gry. Inne umiejętności będą przydatne, gdy zależy nam na bezpośredniej walce w zwarciu, a inne, gdy chcemy polegać na magicznych znakach.
Jeżeli stawiamy przede wszystkim na obrażenia w zwarciu, od samego początku powinniśmy rozwijać takie umiejętności, jak Pamięć mięśniowa i Trening siłowy. Ta pierwsza zwiększa obrażenia zadawane przez szybkie ataki, druga natomiast przez silne.
Podczas walki przyda się również Odbijanie strzał. Zdolność ta jest pomocna w trakcie starć z przeciwnikami wyposażonymi w broń dystansową. Jeżeli stawiamy na szybkie ataki, warto wybrać też Młynek, który zadaje ciągłe obrażenia większej grupie przeciwników. Dla silnych ataków przydaje się natomiast Rozpłatanie.
- Osoby gustujące w magicznych znakach powinny zwrócić uwagę m.in. na Stopienie pancerza, które jak sama nazwa wskazuje, osłabia pancerz przeciwników. Umiejętność ta jest powiązana ze znakiem Igni.
Przyda się też Rozładowanie tarczy współpracujące ze znakiem Quen. Po wyczerpaniu tarczy ochronnej eksploduje ona i odepchnie przeciwników, dając nam dodatkowy czas np. na wyprowadzenie ataku. Po rozwinięciu umiejętność ta nie tylko odpycha, ale również osłabia przeciwników.
- Warto też stosunkowo wcześnie odblokować Sugestię, związaną ze znakiem Aksji. Dzięki tej umiejętności otrzymamy dodatkowe linie dialogowe. Opłacić może się też inwestycja w Magiczną pułapkę, modyfikującą działanie znaku Yrden.
W żółtym drzewku zdolności warto natomiast wybrać Cykl dobowy, który zwiększa regenerację zdrowia lub wytrzymałości (w zależności od tego, czy jest dzień, czy noc). Jeżeli zależy nam natomiast na szybkim generowaniu punktów adrenaliny, warto wybrać Skupienie.
Następnie: Wiedźmin 3 - co robić po przejściu gry
Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja
Poprzednio: Wiedźmin 3 - co to jest Nowa Gra Plus