Wirtualny kałach sprzedany za ponad milion dolarów. Nowy rekord ceny skinów w Counter-Strike 2
Najdroższa oficjalna transakcja.
Najrzadsze skiny broni w Counter-Strike 2 od dawna osiągają wśród kolekcjonerów zawrotne ceny, ale nabywca tego unikatowego malowania do karabinu AK-47 ustanowił właśnie nowy rekord. Przedmiot został sprzedany za ponad milion dolarów.
Jak informuje serwis Kotaku, na zawrotną cenę złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim ten egzemplarz skina „Case Hardened” posiada najwyższy stopień jakości Fabrycznie Nowy, ma zainstalowany licznik zabójstw StatTrak, a dodatkowo kolory na broni układają się w bardzo pożądany wzór nr 661, znany też jako Blue Gem (ang. Niebieski Klejnot). Cechuje się on metalowym połyskiem z dużą powierzchnią pokrytą charakterystycznymi, niebieskimi plamami, stąd zresztą zaczerpnięto jego umowną nazwę.
„Najdroższy skin w historii Counter-Strike’a został oficjalnie sprzedany dziś rano. StarTrak Fabrycznie Nowy AK-47 Blue Gem wzór 661. Za ponad milion dolarów” - napisał w mediach społecznościowych influencer Jake Lucky, załączając nagranie z pokazem broni. „To nie jest najdroższy skin w ogóle, ale jak na razie najdroższy, który został oficjalnie sprzedany. W transakcji pośredniczyli streamerzy Roflm0nster i Zipel, a kupiec zdecydował się nie ujawniać ostatecznej ceny”.
Warto zauważyć, że na ten moment jest to prawdopodobnie jedyny istniejący egzemplarz broni w tej konkretnej konfiguracji, wcześniej widziane skiny zwykle miały nieco gorsze stopnie jakości Minimalne Zużycie, ale nawet wtedy ich cena dochodziła do ok. 400 tys. dolarów, którą zapłacił jeden z kolekcjonerów w 2022 roku. Nic więc dziwnego, że jeszcze bardziej unikalny wariant sprzedano za odpowiednio wyższą kwotę.
Broń w wariancie Blue Gem (skin Case Hardened dostępny jest dla kilku rodzajów oręża) generalnie jest szczególnie ceniona przez kolekcjonerów. Wcześniej właściciel noża Karambit w tej samej konfiguracji otrzymał propozycję sprzedania go za zapas kryptowaluty bitcoin o wartości 1,2 miliona euro. W transakcję włączył się nawet znany niemiecki YouTuber OhnePixel, służący tutaj jako rzeczoznawca i pośrednik, jednak finalnie interes nie doszedł do skutku - właściciel noża uznał, że zaproponowana przez kupca kwota jest mimo wszystko zbyt niska.