Wszystkie zapowiedzi i trailery z Day of the Devs. Raj dla fanów „indyków”
Mnóstwo mniejszych gier.
Zaraz po zakończeniu Summer Game Fest oglądaliśmy kolejną imprezę - Day of the Devs. To prezentacja przeznaczona dla mniejszych pozycji i twórców niezależnych, oferująca całe mnóstwo produkcji tego typu: kolorowych, nietypowych, a niekiedy innowacyjnych.
Poniżej zestawienie wszystkiego, co pokazano podczas tego wydarzenia, w kolejności alfabetycznej:
Afterlove EP to romans z nietypowym miejscem akcji - Jakartą w Indonezji. Wcielamy się w młodego muzyka Ramę, którego dziewczyna niedawno zmarła, a zadaniem będzie poradzenie sobie ze stratą. Premiera jesienią.Arranger: A Role-Puzzling Adventure to połączenie RPG oraz gry logicznej polegającej na przesuwaniu obiektów na planszy. Bohaterką jest Jemma, która odkrywa kolorowy świat. Premiera 25 lipca.
Battle Vision Network to nowy projekt Capybara Games, twórców Super Time Force Ultra, Don’t Starve: Shipwrecked czy Below. To także gra o zagadkach, ale z naciskiem na... sieciową rywalizację. Premiera w przyszłym roku.
W Building Relationships wcielamy się... w wielki budynek, który wybiera się na randki z innymi konstrukcjami. Brzmi kreatywnie.
Cairn to dzieło francuskiego studia odpowiedzialnego w przeszłości za Furi czy Haven. Główną bohaterką jest Aava, a zadaniem jest wspinaczka na wielką górę. Premiera w przyszłym roku.
Cozy Grove: Camp Spirit to sequel gry z 2021 roku. Gracz ponownie rozbija się na opuszczonej wyspie, na której musi zbudować sielankowe życie, nieco w stylu Animal Crossing. W odróżnieniu od pierwszej części, mamy do czynienia z grą mobilną od Netflixa.
Fear the Spotlight to pierwszy tytuł, jaki ukaże się w ramach „growej” inicjatywy filmowej wytwórni Blumhouse Games. Otrzymujemy oczywiście horror, nawiązujący tematyką i stylistyką do lat 90. Premiera 15 września.
Hello Again to dzieło jednego dewelopera, z powtarzalną rozgrywką na około 3-4 godziny i sielankową atmosferą bez większego stresu. Premiera w przyszłym roku.
Karma: The Dark World znacząco zmienia atmosferę, oferując dystopijny thriller po okiem wielkiej korporacji. Jako agent firmy przenosimy się w czasie do Berlina w 1984 roku.
Koira to pozbawiona dialogów gra, w której zajmujemy się tym, co najważniejsze w życiu człowieka - bronieniem szczeniaczka przed niebezpieczeństwem. Premiera w przyszłym roku.
A Little to the Left: Seeing Stars to drugie DLC do gry z 2022 roku, z kolejną porcją 38. poziomów pełnych obiektych do posortowania. Premiera 25 czerwca.
Petal Runner to gra RPG w stylu retro, przypominająca klasyczne odsłony serii Pokemon. Trafiamy to cyberpunkowego świata, w którym wcielamy się w rowerowego kuriera.
Phoenix Springs to przygodówka w świecie neo-noir. Zadaniem jest - przynajmniej początkowo - odnalezienia brata.
Psychroma to narracyjny horror w nietypowej perspektywie, z rozgrywką przewijaną na boki. Wcielamy się w medium, które zmaga się z przeszłością.
Screenbound to sprytna platformówka łącząca perspektywy 2D i 3D, ze swobodnym przełączaniem pomiędzy tymi perspektywami za pomocą przenoszonej konsoli.
Simpler Times to „eksperymentalna, interaktywna medytacja”, w której główna bohaterka - Taina - szykuje się do opuszczenia rodzinnego domu. Gra jest już dostępna.
Tides of Tomorrow to nietypowe podejście do asynchronicznej rozgrywki multiplayer, ponieważ musimy przetrwać w umierającym świecie i poradzić sobie z decyzjami podejmowanymi przez znajomych.
Tom the Postgirl to ręcznie rysowana gra ze Szwajcarii, w której wcielamy się w listonoszkę. Zajmujemy się nie tylko doręczaniem korespondencji, ale także podglądaniem życia mieszkańców.
UFO 50 to ogromne przedsięwzięcie, stanowiące kolekcję pięćdziesięciu mniejszych gier, wszystkie w 8-bitowym stylu. Są przygodówki, RPG, bijatyki, gry logiczne i wszystko inne. Premiera 18 września.
While Waiting to nietypowa produkcja eksplorująca „sztukę czekania”, oferująca „śmiech i kontemplację”.
Na koniec Zoochosis, czyli nietypowy horror. Nie dość, że akcja toczy się w zoo, to wydarzenia oglądamy z perspektywy kamery zakładanej na ciało.